Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety składane

Produkcja pojemników i palet o przeznaczeniu przemysłowym i transportowym to duże wyzwanie. Trzeba sprostać wymaganiom klientów, a oni są coraz bardziej świadomi tego, jak powinna wyglądać obsługa na wysokim poziomie.

Różne wymiary i kształt

Skrzyniopalety z tworzywa dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. Najważniejsze, że cechują się niską wagą i dużą odpornością na uszkodzenia zewnętrzne. Właśnie te cechy są najbardziej doceniane przez klientów. Jakie czynniki najczęściej niszczą palety w transporcie i podczas magazynowania? Tutaj wskazuje się na wilgoć, wodę oraz brud. Bywa, że w miejscu magazynowania albo w samochodzie jest po prostu brudno, ponieważ trudno zapanować nad czystością w natłoku zadań. Dlatego też skrzyniopalety powinny być odporne na takie czynniki.

Doskonała ochrona dla transportowanych produktów

Skrzyniopalety z tworzywa stanowią świetną ochronę dla transportowanych towarów, niezależnie od branży, dla której są zamawiane. Niektóre modele są przeznaczone specjalnie dla żywności, dlatego też posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i atesty. W przemyśle mięsnym lub farmaceutycznym zwraca się ogromną uwagę na kwestie higieny, czystości. Dlatego też jakość palet ma duże znaczenie. Przewożony towar musi być czysty i jak najlepiej chroniony przez czynnikami z zewnątrz.

Maksymalna ładowność

Mówi się, że czas to pieniądz. Oczywiście, to zdanie ma zastosowanie w logistyce, w transporcie. Jednak jeszcze ważniejsze od czasu wydaje się to, aby nie marnować przestrzeni. Każdy centymetr musi być odpowiednio zagospodarowany. Dlatego też palety muszą być skonstruowane tak, aby nie przeszkadzały, ale pomagały osobom odpowiedzialnym za załadunek poprawnie wykonywać wszystkie zadania. Maksymalna ładowność to podstawa w logistyce. W transporcie i magazynowaniu z pewnością pomogą elementy dodatkowe takie jak na przykład pokrywy, zatyczki i zawory.

Nowa jakość logistyki

W logistyce i innych gałęziach biznesu ciągle pojawiają się nowości, innowacje, procesy są doskonalone, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby świata, klientów, ochrony środowiska. Warto wiedzieć, że skrzyniopalety z tworzywa jeszcze kilkanaście lat temu nie prezentowały się tak estetycznie jak dziś, nie były tak ładowne, tak odporne na czynniki zewnętrzne. Nie stanowiły świetnej ochrony dla transportowanych dóbr. Świat się zmienia i świetnie, że logistyka podąża za jego potrzebami. Warto śledzić nowinki branżowe, jest to szczególnie ważne dla pracowników tego sektora, aby nie pozostać w tyle.

Leave a comment

0.0/5