Skip to content Skip to footer

Doceń termolifting, czyli o wykorzystaniu fal radiowych w kosmetologii

Doceń termolifting, czyli o wykorzystaniu fal radiowych w kosmetologii

W ostatnim czasie zwiększyła się liczba klientów korzystających z usług gabinetów kosmetycznych. Nic dziwnego, innowacyjne rozwiązania to duży plus zabiegów – nie są one szkodliwe dla zdrowia i przynoszą efekty w krótkim czasie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest termolifting. Przekonaj się o jego zaletach.

Fale radiowe w kosmetologii? To możliwe!

Ciepło wytwarzane przez prąd o częstotliwości radiowej dociera do głębokich tkanek skóry dzięki mikroigłom zamontowanym w specjalnym urządzeniu RF. Przyrząd ten składa się z głowicy (to właśnie ten element wyposażony jest w cienkie igły) i rączki. Kosmetolog wykonujący zabieg najpierw smaruje skórę kremem znieczulającym, a następnie przesuwając głowicą po skórze pacjenta, wykonuje mikronakłucia.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a późniejsza rekonwalescencja bardzo krótka. Urządzenie RF zostawia małe ślady po igłach oraz zeczerwienienia. Na szczęście znikają one już w kilka godzin po zakończeniu jednorazowej kuracji, a pory ulegają zwężeniu. Fale radiowe mają wspaniałe właściwości pobudzające i regenerujące, ale o tym dopiero poniżej.

Termolifting falami radiowymi – dla kogo?

Z terapii falami radiowymi mogą korzystać wszyscy, którzy zaobserwowali u siebie zanik elastyczności skóry. Może być ona wiotka w wyniku procesu starzenia lub np. po przebytej ciąży.

Urządzenia RF w termoliftingu stosowane są na skórze osób, które wstydzą się i chcą pozbyć swoich blizn potrądzikowych lub pooperacyjnych. Oczywiście zabieg skierowany jest wyłącznie do osób dorosłych.

Kto powinien powstrzymać się od radiofrekwencji? Przede wszystkim osoby z nowotworem, z rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży oraz pacjenci przyjmujący sterydowe leki przeciwzapalne.

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg, w którym wykorzystywane są fale radiowe, przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zniszczony naskórek odbudowuje się. Włókna kolagenowe pod wpływem ciepła nabierają większej elastyczności, dzięki czemu skóra po termiliftingu jest jędrniejsza i bardziej wygładzona.

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale urządzenie RF stosowane w radiofrekwencji wywiera niesamowity wpływ na gruczoły potowe. Podwyższona temperatura wewnątrz tkanek sprawia, że zmniejsza się ich ilość, a tym samym wydzielanie potu jest ograniczone. Oprócz tego termolifting redukuje cellulit, blizny i likwiduje rozstępy.

Leave a comment

0.0/5