Skip to content Skip to footer

Echo serca płodu – dlaczego warto wykonać takie badanie?

Echo serca płodu – dlaczego warto wykonać takie badanie?

Obecnie medycyna daje bardzo duże możliwości w zakresie wykrywania wad płodu, a także ich leczenia. To dlatego warto skorzystać z takich możliwości i zadbać o swojego maluszka już od pierwszych dni, a nawet przed urodzeniem. Trudno wyobrazić sobie, że kiedyś nie było możliwe wykonanie zwykłego usg, a więc matka nie tylko nie wiedziała, jakiej płci jest maluch, ale czy rozwija się prawidłowo. Obecnie można wykonywać operacje w łonie matki, co jest naprawdę pionierskim osiągnięciem.

Echokardiografia płodu

Echokardiografia płodu to nic innego, jak badanie echa serca dziecka. Podczas tego badania można wykluczyć wady serca, sprawdza się między innymi ruch mięśnia sercowego i zastawek oraz przepływ krwi przez serce. Takie badanie można wykonać w okolicach 28 – 32 tygodnia ciąży. Jest możliwość także wykonania wczesnego echa serca już w okolicach 12 – 17 tygodnia ciąży. Czy warto? Oczywiście, że tak, dzięki temu dajemy swojego dziecku szansę na zdrowie i leczenie. Nawet, gdy okaże się, że leczenie w łonie matki nie będzie możliwe, to po porodzie personel medyczny będzie przygotowany na to, aby zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Więcej na ten temat można poczytać sobie na stronie www.gyncentrum.pl/echo-serca-plodu-echokardiografia.

Echokardiografia płodu

Echokardiografia płodu to nic innego jak badanie echa serca dziecka. Podczas tego badania można wykluczyć wady serca, sprawdza się między innymi ruch mięśnia sercowego i zastawek oraz przepływ krwi przez serce. Takie badanie można wykonać w okolicach 28 – 32 tygodnia ciąży. Jest możliwość także wykonania wczesnego echa serca już w okolicach 12 – 17 tygodnia ciąży. Czy warto? Oczywiście, że tak, dzięki temu dajemy swojemu dziecku szansę na zdrowie i leczenie. Nawet, gdy okaże się, że leczenie w łonie matki nie będzie możliwe, to po porodzie personel medyczny będzie przygotowany na to, aby zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Więcej na ten temat można poczytać sobie na stronie gyncentrum.pl/echo-serca-plodu-echokardiografia.

Leave a comment

0.0/5