Skip to content Skip to footer

Gdzie wykorzystuje się nowoczesne zawiesia linowe?

Nowoczesne zawiesia linowe produkowane są zazwyczaj ze stalowych lin ocynkowanych, które wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Jeżeli chodzi o wytrzymałość zawiesi linowych, to jest ona bardzo duża, dlatego też cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w przemyśle.

Co warto wiedzieć?

Tradycyjne zawiesia linowe mogą składać się z jednego albo kilku cięgien, które zazwyczaj mają konstrukcję obwodu zamkniętego. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia, które są zaciskane specjalnymi tulejami aluminiowymi. Spotkać można również modele zaplatane, które doskonale poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Największym atutem opisywanych zawiesi jest stosunkowo niewielka waga i bardzo atrakcyjna cena, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że linowe zawiesia są nawet 4 razy tańsze od konkurencyjnych zawiesi łańcuchowych. Za pomocą oryginalnych zawiesi linowych bez problemu można bezpiecznie przetransportować ładunki o masie od 1 do 100 ton.

Szerokie zastosowanie

Zawiesia linowe wykorzystywane są przede wszystkim do zastosowań przemysłowych. Mowa tutaj nie tylko o podnoszeniu, ale również o przenoszeniu i transporcie ładunków. Dużym atutem zawiesi linowych jest wysoka odporność na niskie i wysokie temperatury, dlatego też doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz.

W najbardziej wymagających zadaniach warto skorzystać z pomocy certyfikowanych zawiesi, które są zgodne z normą PN-EN-13414. Wybranie najlepszych zawiesi linowych, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby zapoznać się z instrukcją eksploatacji, prawidłowej obsługi i konserwacji. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę nie tylko na dopuszczalny udźwig DOR, ale również na rok wytworzenia poszczególnych zawiesi linowych. Warto poświęcić także nieco czasu, aby wybrać najlepsze akcesoria do zawiesi. Mowa tutaj między innymi o hakach i szaklach, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.

Leave a comment

0.0/5