Skip to content Skip to footer

Godziwa opieka

Alzheimer to choroba, na którą na świecie cierpi już ponad 21 milionów ludzi. Schorzenie to jest jedną z najstraszniejszych dolegliwości występujących w medycynie w ogóle, ponieważ pozbawia chorego pamięci, godności i prowadzi do poważnych zaburzeń osobowości. Opieka nad chorym na alzheimera jest skomplikowanym procesem, nadzieją są jednak wykwalifikowane domy opieki. Zapoznaj się z tekstem i poznaj szczegóły na temat zagadnienia jakim jest opieka nad chorym na alzheimera.

Dom opieki alzheimer

Początek choroby alzheimera przebiega dość spokojnie, chory zapomina pojedynczych faktów, myli się i doznaje niewielkich zaburzeń poruszania. Opieka nad osobą w takim stadium nie jest trudna, wystarczy zachowywać kontrolę i dbać o regularność posiłków czy przyjmowania leków. Problem pojawia się gdy chory wkracza w kolejne fazy choroby, zwane otępieniem zaawansowanym.

Podczas faz otępienia średniego i zaawansowanego, chory całkowicie traci pamięć, przejawia zachowania agresywne, nie potrafi także sam myć się czy wykonywać czynności fizjologicznych. Rodzina opiekująca się takim chorym, prędzej czy później nie jest już w stanie zapewnić mu godnej opieki i często sama zaczyna popadać w problemy psychiczne mierząc się z ogromnym ciężarem. Wówczas jedyną opcją jest dom opieki alzheimer i oddanie tam chorego. Decyzja trudna i związana z wielkim cierpieniem, czasem jest jednak niezbędna dla dobra chorego.

Domy opieki w stolicy

Warszawa jako stolica a zarazem największe miasto Polski posiada liczne zakłady opieki społecznej znane też jako Domy opieki warszawa i okolice. Nie wszystkie z nadmienionych ośrodków przyjmują chorych na alzheimera, wedle statystyk tylko 3/4 wszystkich domów opieki społecznej przyjmuje takich chorych, przy czym jedynie połowa ma ku temu odpowiednie warunki i przeszkolony personel. Aby więc oddać chorego pod godną kuratelę należy szukać placówek oznaczonych nazwą domy opieki alzheimer Warszawa.

Domy opieki alzheimer Warszawa to placówki opieki nad chorymi znajdujące się na terenie miasta stołecznego. Obecnie jest ich około dwudziestu, jednak liczba ta stale ulega zmianom z racji zamykania bądź otwierania kolejnych placówek. Przeznaczone dla chorych na alzheimera domy opieki Warszawa i okolice dysponują odpowiednimi salami integracyjnymi, schludnymi pokojami i wykwalifikowanym personelem. Oddanie chorego do takiej placówki to gwarancja jego bezpieczeństwa i spokojnej starości pod dobrą kuratelą. Koszt pobytu chorego w takim ośrodku zależy od stadium choroby oraz typu ośrodka (ośrodki prywatne kosztują z zasady więcej niż publiczne).

Leave a comment

0.0/5