Skip to content Skip to footer

Jak wybrać fotel fryzjerski?

Urządzając salon fryzjerski, nie sposób pominąć foteli. To podstawowe wyposażenie, które pełni podwójną rolę: ma zapewniać klientowi komfort, ale stanowi też swojego rodzaju wizytówkę salonu, więc musi dobrze się prezentować. Czym się kierować, wybierając fotele fryzjerskie? Gdzie szukać profesjonalnych mebli do salonu fryzjerskiego?

Jakie wymagania musi spełniać fotel fryzjerski?

Salon fryzjerski, jeśli ma przyciągnąć klientów i wzbudzić ich zaufanie, powinien zostać urządzony z troską o najmniejszy detal. Warto zadbać o praktyczną, ale i elegancką zabudowę, a także odpowiednie fotele dla klientów i klientek.
W salonie powinny znaleźć się specjalne fotele fryzjerskie, które obu stronom zapewnią maksymalny komfort. To meble o regulowanej wysokości, często obrotowe, zaprojektowane tak, by fryzjer mógł wygodnie operować przy kliencie. Dobrej klasy fotel fryzjerski powinien być komfortowy, wytrzymały, musi posiadać szeroką, stabilną podstawę i sprawny mechanizm regulacji wysokości.

Podnoszenie fotela – pompa gazowa czy hydrauliczna?

Profesjonalne fotele fryzjerskie muszą umożliwiać regulację wysokości. Tej wymaga specyficzna praca fryzjera. Zwykły fotel wymagałby od niego prawdziwych wygibasów, by odpowiednio ściąć włosy klienta i dopracować fryzurę.
Na rynku dostępne są fotele regulowane pompą gazową oraz modele z pompą hydrauliczną. Te pierwsze są tańsze i łatwiej dostępne, ale by je podnieść lub obniżyć, fryzjer musi poprosić klienta o wstanie. Z kolei fryzjerski fotel z pompą hydrauliczną jest droższy, ale wygodniejszy, bo wysokość można zmieniać w każdej chwili, także kiedy klient siedzi na fotelu.

Gdzie szukać profesjonalnych foteli do salonów fryzjerskich?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest na tyle specyficzne, że wymaga wizyty w specjalistycznym sklepie. Raczej trudno będzie urządzić wnętrze z użyciem tradycyjnych mebli.
Fotel fryzjerski najłatwiej kupić w sklepie specjalizującym się w meblach, sprzęcie i akcesoriach dla fryzjerów. Tego rodzaju punkty sprzedaży działają i stacjonarnie, i online. Oferują fotele fryzjerskie różnego rodzaju, od prostych, minimalistycznych, po takie w stylu glamour. W ofercie coraz częściej pojawiają się także fryzjerskie fotele do strzyżenia dzieci.

Leave a comment

0.0/5