Skip to content Skip to footer

Jak wyposażyć gabinet laryngologiczny?

Dobrze wyposażony gabinet laryngologiczny to satysfakcja dla lekarza i dla pacjenta. Ten pierwszy wie, że może pomóc choremu zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Pacjent natomiast zadowolony jest, że szybko otrzymał diagnozę i pomoc.

Minimalne wymagania dla gabinetu laryngologicznego

Gabinet laryngologiczny musi spełniać standardy wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia. Dotyczą one przede wszystkim wykończenia lokalu materiałami pozwalającymi na utrzymanie higieny. Podłogi i ściany muszą być wykonane z materiałów, które pozwalają na łatwe mycie i dezynfekcję. Także wszystkie szafki, fotele oraz leżanka muszą być pokryte materiałami nadającymi się do mycia i dezynfekcji.

W gabinecie musi znajdować się umywalka, dozownik na mydło w płynie, dyspanser do dezynfekcji rąk, podajnik ręczników papierowych oraz pojemnik na odpady higieniczne. Wyposażenie w narzędzia laryngologiczne to już indywidualna sprawa każdego lekarza.

Nowoczesny gabinet laryngologiczny

Udając się na wizytę do specjalisty pacjent oczekuje profesjonalnej diagnozy oraz leczenia, które przyniesie mu ulgę w dolegliwościach. Z tego względu gabinet laryngologiczny musi wyposażony w nowoczesne narzędzia laryngologiczne. Jednym z nich jest unit, który pozwala szybko ustalić zmiany chorobowe gardła i krtani. Obraz pokazywany na ekranie umożliwia lekarzowi na precyzyjne postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia.

Unit laryngologiczny pozwala także lekarzowi na monitorowanie efektów leczenia i w razie konieczności na jego korektę.

Standardowe narzędzia laryngologiczne

Obok nowoczesnych aparatów diagnostycznych w gabinecie laryngologicznym muszą także znaleźć się tradycyjne narzędzia. Nie może wśród nich zabraknąć szkatułek jednorazowych, lusterek różnego kształtu i wielkości. Nieodzowny jest także otoskop, laryngoskop, czy wziernik nosowy. Wszystkie narzędzia muszą być sterylne, a więc w gabinecie musi być także mały autoklaw do sterylizacji.

Gabinet laryngologiczny powinien być także przystosowany do badania dzieci, a więc warto go wyposażyć w mały fotel lub specjalne nakładki na fotel dla dorosłych.

Pacjenci chętniej wybierają dobrze wyposażone gabinety, ponieważ oszczędzają czas na wykonanie badań w innych punktach.

Narzędzia laryngologiczne znajdziesz w ofercie Grupy Anmar

Leave a comment

0.0/5