Skip to content Skip to footer

Jaki kombinezon wybrać?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kombinezon do nurkowania. Jest to specjalny strój stosowany do wodnych sportów.

Wybór kombinezonu do nurkowania

Wśród przykładowych dyscyplin, w których sportowcy wykorzystują właściwości kombinezonu można wymienić nurkowanie, pływanie na wodach otwartych, windsurfing oraz żeglarstwo. Można śmiało powiedzieć, że częścią podstawowego zestawu sprzętu do nurkowania jest kombinezon nurkowy. Kombinezony różnią się parametrami w zależności od przeznaczenia. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma kombinezon do nurkowania, a także podpowiemy, jak go używać. Utrzymanie komfortu cieplnego człowieka w środowisku wodnym jest głównym zadaniem kombinezonów do nurkowania. Z różnych materiałów produkowane są kombinezony, ale przeważnie jest to neopren. Warto podkreślić, że jest to materiał, który nie przepuszcza cieczy oraz powietrza. Znacznie dłużej może wytrzymać w wodzie mężczyzna ubrany w dobrze dopasowany kombinezon.

Zalety kombinezonu

Należy pamiętać, że noszenie kombinezonu pomaga zapobiec hipotermii. Pomaga przede wszystkim utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Komfort termiczny to jednak nie wszystko, ponieważ kombinezon zapewnia użytkownikowi płynną pływalność. W wielu sportach jest przydatne dodanie pływalności, ponieważ znacząco zwiększa to bezpieczeństwo. Przed przypadkowymi obrażeniami chroni nas pianka. Kombinezon chroni organizm przed wychłodzeniem i zapewnia właściwy komfort termiczny.

Zastosowanie kombinezonu

Organizm człowieka po pewnym czasie się ochłodzi, nawet jeśli nurkujemy w jeziorze lub ciepłym morzu. Powoduje to bardzo duży dyskomfort i skutkuje negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak zapalenie płuc, ból gardła oraz przeziębienie. Dodatkowo zabezpiecza ciało przed zwierzętami, które żyją w wodzie. Zaniepokojenie niektórych zwierząt może wywołać nasza obecność w wodzie. Zdarza się, że nieostrożny nurek dotknie meduzy, a oparzenie jest bardzo bolesne. Jednocześnie chroni też skórę przed promieniowaniem UV. Do poparzeń skóry może prowadzić brak odpowiedniej ochrony. Bez wątpienia wiele zalet ma używanie pianki do sportów wodnych. Można śmiało powiedzieć, że pianka jest polecana do wszystkich sportów wodnych. Oczywiście lepiej nie nurkować w samym kostiumie kąpielowym.

Leave a comment

0.0/5