Skip to content Skip to footer

Jakie są najlepsze elektronarzędzia, które warto mieć w domu?

Stworzenie niezbędnego domowego elektronarzędzia nie wymaga zakupu sprzętu z najwyższej półki. Chodzi raczej o skompletowanie zestawu, który będzie pomocny w sytuacjach awaryjnych i sprawi, że naprawy domowe, a nawet majsterkowanie, będą proste i przyjemne w dłuższej perspektywie. Co więc dokładnie powinien zawierać domowy zestaw elektronarzędzi?

Dlaczego warto mieć w domu kolekcję elektronarzędzi?

Będziesz potrzebować narzędzi do zmiany wystroju, skręcania mebli lub naprawy cieknącego kranu. Narzędzia ręczne, takie jak śrubokręt, wiertarka czy klucz, są całkiem przydatne, ale te opisane powyżej mogą sprawić, że już po kilku chwilach nadwyrężysz rękę i nadgarstek. Narzędzia bezprzewodowe lub zasilane z sieci elektrycznej ułatwiają pracę, przyspieszają ją i pozwalają zaoszczędzić sporo energii fizycznej.

Ponadto nie brakuje skromnych prac, które wymagają okazjonalnego użycia skutecznych narzędzi. Dotyczy to nie tylko prac remontowych, ale także codziennego życia. Tylko osoby dysponujące dużą ilością pieniędzy mogą sobie pozwolić na wynajęcie fachowca za każdym razem, gdy muszą naprawić proste elementy lub usunąć usterki. Pozostali powinni zainwestować w elektronarzędzia, które pomogą im w naprawach, pielęgnacji powierzchni, renowacji, wkręcaniu śrub i cięciu. O jakich przedmiotach mówimy?

Spojrzenie na najpopularniejsze elektronarzędzia dla domu.

Konkretne narzędzia i grupy narzędzi można podzielić na dwie kategorie: zasilane sieciowo i akumulatorowo. W zdecydowanej większości prac domowych wykorzystywane będą pomocne urządzenia zasilane za pomocą przewodu sieciowego. Dlaczego? Są one zazwyczaj tańsze, mają większą moc i nie występuje w nich „efekt pamięci” wynikający z braku baterii. Dzięki temu idealnie nadają się do prac, w których nie będziesz ich często używać.

Z drugiej strony narzędzia akumulatorowe są bardziej przenośne i nie wymagają szukania gniazdka za każdym razem, gdy trzeba ich użyć. Mogą jednak zaskoczyć użytkownika szybkim rozładowaniem akumulatora i przymusowym przestojem w celu naładowania go. Jakie elektronarzędzia warto więc posiadać?

Wiertarko-wkrętarka z udarem

Jest to niezbędny element wyposażenia. Przydaje się do robienia otworów w ścianach, składania mebli i mocowania elementów drewnianych, ponieważ łączy w sobie zalety wiercenia i wkręcania. Najlepiej kupić taką, która jest wyposażona w napęd udarowy, aby nie trzeba było kupować dodatkowej wiertarki udarowej.

Szlifierka kątowa z regulowaną prędkością obrotową

Urządzenia te są zdolne do przecinania materiałów metalowych, a także do szlifowania i polerowania. Aby była produktem uniwersalnym, powinna mieć możliwość regulacji prędkości obrotowej, dzięki czemu będzie można ją wykorzystać również do polerowania. W przeciwnym razie należy skorzystać z pomocy szlifierki mimośrodowej.

Lutownica używana do łączenia obwodów elektrycznych

Nie musisz wzywać elektryka za każdym razem, gdy z wtyczki odłączy się przewód. Lutownica jest doskonałym narzędziem do tego typu zadań. Nie wymaga ona dużej wiedzy, a pozwala na uzyskanie doskonałego i trwałego połączenia przewodów.

Pistolet do klejenia na gorąco

Fantastyczny produkt do łączenia klejem na gorąco. Zawiera cylindryczne wkłady i podgrzewa je, co powoduje, że nałożona substancja szybko łączy elementy. Można z niego korzystać z listew przypodłogowych, dywanów, mebli i wyrobów rzemieślniczych.

Leave a comment

0.0/5