Skip to content Skip to footer

Jaki identyfikator dla psa warto wybrać?

Powszechnie uważa się, że identyfikator dla psa powinien być obowiązkowym elementem jego wyprawki. Nic dziwnego – zagubienie zwierzęcia może się zdarzyć zawsze, a właścicielowi z pewnością będzie wtedy zależało na odzyskaniu pupila. Jak jednak wybrać najlepszy identyfikator, kiedy rodzajów jest tak dużo?

Identyfikator dla psa ze stali nierdzewnej

Identyfikatory dla psa ze stali nierdzewnej prawdopodobnie są najbardziej popularne. Nic w tym dziwnego – są stosunkowo tanie, można zawrzeć na nich wszystkie potrzebne informacje, do tego same w sobie trudno je zniszczyć. Jest to więc prosty i wygodny wybór.

Z drugiej jednak strony tego typu identyfikator dla psa ma też pewne wady. Przede wszystkim jeśli mocowanie będzie nieodpowiednie może się bardzo szybko zgubić i nie pełnić swojej funkcji. Nie dla każdego psa będzie to też najlepszy wybór – szczeniaki i rasy z natury małe mogą mieć pewne problemy z tego typu identyfikatorem dla psa, ponieważ może się on okazać zbyt duży. Oczywiście rozwiązaniem jest zakup mniejszego, ale kwestią dyskusyjną jest wtedy czytelność danych i niekoniecznie zmieszczą się na nim wszystkie potrzebne informacje.

Obroża

Identyfikator dla psa w formie obroży jest wygodnym rozwiązaniem dla małych ras – nic im z pewnością nie będzie przeszkadzało. To także wygodne i estetyczne rozwiązanie, pozwalające nieco przyoszczędzić – nie trzeba kupować dodatkowej zawieszki poza obrożą.

Minusy? Niestety nie każdy domyśli się, że pies ma dane kontaktowe na obroży, a to oznacza, że niekoniecznie zostaniemy szybko powiadomieni o miejscu przebywania pupila. do tego na obroży zmieści się stosunkowo niewiele informacji, w długiej sierści obroża może być trudna do dostrzeżenia, a jeśli pies nie lubi obcych, to może nie pozwolić na odczytanie informacji znalazcy w przypadku ucieczki. Ważna jest także kwestia techniczna – wytrzymałość obroży może być różna, zwłaszcza jeśli pies często się drapie lub nie lubi obroży.

Elektroniczny identyfikator dla psa

Elektroniczne identyfikatory dla psa często mają funkcję lokalizacji po GPS, co w przypadku zagubienia pupila może być bardzo pomocne. To jednak koniec zalet.

Niestety rozrzut lokalizacji może wynosić nawet kilka kilometrów, a znalazca na ulicy niekoniecznie będzie wiedział, jak odczytać dane.

Leave a comment

0.0/5