Karboksyterapię kojarzy się głównie z redukowaniem tkanki tłuszczowej i modelowaniem sylwetki, podczas gdy jej zakres działania jest znacznie szerszy, przynajmniej od jakiegoś czasu. Zabieg pomoże nawet tym, których głównym problemem jest nadmierne wypadanie włosów bądź ich wyraźne przerzedzenie i częściowe łysienie.
Jak to działa?
Niezależne od celu leczenia karboksyterapia zawsze jest przeprowadzana w podobny sposób. Z pomocą specjalnego urządzenia medycznego, zakończonego cienką długą igłą, lekarz wprowadza pod wybrane fragmenty skóry dobraną wcześniej dawkę dwutlenku węgla.
Po tym etapie dwutlenek węgla może rozpocząć swoje działanie. Stymuluje on wszelkie procesy metaboliczne zachodzące pod skórą, poprawia krążenie i przyczynia się do lepszego odżywienia komórek. Pod jego wpływem dochodzi do powstania wielu nowych naczyń krwionośnych i wzmocnienia występujących między nimi połączeń.
Jaki jest efekt?
Powyższe procesy odbywające się w trakcie karboksyterapii pomagają doprowadzić zwiększoną ilość substancji odżywczych bezpośrednio do mieszków i cebulek włosowych, które dzięki temu zostają optymalnie odżywione i mogą skuteczniej pracować oraz stać się mocniejsze. Jednocześnie dochodzi wtedy do wzrostu nowych włosów. Mieszki, które do tej pory pozostawały puste, nagle ulegają stymulacji i zaczynają normalnie pracować.
Karboksyterapia powinna zostać przeprowadzona w kuracji składającej się z od ośmiu do dziesięciu zabiegów, powtarzanych mniej więcej co tydzień. Serię dzieli się na dwa etapy – kurację uderzeniową oraz kurację podtrzymującą. Dodatkowa profilaktyka, pozwalająca utrzymać dobre efekty po zakończonej kuracji, polega na powtarzaniu zabiegu raz na trzy miesiące.
Jak jeszcze sobie pomóc?
Wypadanie włosów i przedwczesne łysienie są poważnymi problemami potrafiącymi zabrać człowiekowi całą pewność siebie, dlatego oczywiście trzeba z nimi zawalczyć. Karboksyterapia tę walkę na pewno ułatwi, choć nawet przeprowadzający ją lekarze często zalecają pacjentom łączenie jej z pewnymi dodatkowymi metodami.
Świetnym uzupełnieniem działania karboksyterapii będzie m.in. mezoterapia igłowa. Ostatnio sporo mówi się także o pozytywnych właściwościach osocza bogatopłytkowego, które jest zdolne do przyczynienia się do powstawania nowych włosów.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki